SON HABERLER

Almanya Parlamentosu, Kosova’ya “güvenli ülke” statüsünü tanımadı. Bu karar, Almanya’da bulunan Kosovalı mültecileri sevindirdi.

A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki beşinci maçında 1-1 berabere kaldığı Hollanda maçının ardından gözünü Lüksemburg ile oynayacağı özel maça çevirdi. 

Fransa'da yerel seçimler sağ partilerin zaferiyle sonuçlandı. Nicolas Sarkozy’nin genel başkanlığını yaptığı Halk Harekti Birliği ile Bağımsız Demokratlar Birliği’nden oluşan sağ ittifak, oyların yüzde 34’ünü aldı.

Almanya'da kamu daireleri temsilcileri ve memurlar arasında zam konusunda yapılan görüşmeler ve eylemler tatlıya bağlandı. Buna göre, yaklaşık 800 bin kamu çalışanının maaşına, bu ve...

Hollandalı aşırı sağcı parti lideri Geert Wilders, Avusturya'nın başkenti Viyana'da protesto edildi. Aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi FPÖ'nün daveti üzerine Viyana'ya gelen Wilders, konuşma yapacağı...

Emeklilik yaşı yeniden Hollanda‘nın gündeminde. Mecliste ele alınan emeklilik yaşının yükseltilmesi teklifi muhalefet partileri tarafıdan yoğun eleştirilere maruz kaldı.

Fadıl Akgündüz yine arkasında binlerce mağdur bırakıp kayboldu... Kimse nerede olduğunu bilmiyor...

Gökçek-Arınç kavgasını Başbakan Davutoğlu seçim öncesi partiye zarar veriyor diye kapattı. Melih Gökçek de artık konuşmaşacağım dedi ama bülent arınç gökçek hakkında konuşmaya devam etti. "söz ağızdan kurşun gibi çıktı o hesabını verecek artık" dedi.

Fransa'da Germanwings uçağının düşmesine sebep olan pilotun kastı olduğunun netleşmesi yolcu yakınlarında adeta şok etkisi yaptı. Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Başbakanı Hannelore Kraft, geride...

ingiltere’de ilk kez bir hastaya ’durmuş bir kalp’ nakli yapıldı. Hastanın, Hüseyin Ulucar adlı bir türk olduğu açıklandı.