SON HABERLER

İtalya’ya akdeniz üzerinden kaçak göçmen akını yaşanıyor. Son bir haftada 10 bin göçmenin ülkeye geldiği açıklandı
video

Avrupa Merkez Bankası başkanı Mario Draghi'ye basın toplantısı sırasında saldırı gerçekleştirildi. Draghi konuşurken bir kadın elinde bulunan konfetileri Draghi'nin yüzüne attı. Saldırgan kısa sürede etkisiz hale getirildi.
video

Hamburg’da Şubat ayında yapılan seçimlerin ardından SPD ile yeşiller arasında varılan koalisyon anlaşması mecliste de kabul edildi. SPD'li Olaf Scholz, yapılan güven oylamasında 75 oy alarak ikinci kez başbakan seçildi.
video

Almanya genelinde yarın radar kontrolleri yapılacak. Geçen yıl yapılan kontrollerde 90 binden fazla sürücü radar cezasına çarptırılmıştı.

Almanya’nın Hamburg kentinde ikamet eden Malatyalı Çelikyay ailesinin doğuştan kalbi delik olan ve sekiz aydır hayatta kalma mücadelesi veren iki buçuk yaşındaki oğulları Cihangir, hayatını kaybetti. Gözyaşları içerisinde cenaze namazı kılınan küçük Cihangir’in naaşı, defnedilmek üzere Malatya’ya gönderildi.
video

Almanya’nın Witten şehrinde bulunan Ditib Sultan Ahmet Cami kimliği belirsiz bir kişi tarafından gece yarısı kundaklandı. Benzin dökülerek kundaklanan camide mescit bölümü tamamen kullanılamaz hale geldi.
video

Daha iyi bir hayat için yola çıkmışlardı. Ancak umutlar faciaya dönüştü. Libya'dan deniz yoluyla İtalya'ya ulaşmaya çalışan mültecilerin teknesi Akdeniz'de alabora oldu. Tekne 550 kişiyi...
video

Borussia Dortmund'da teknik direktör Jurgen Klopp'un sezon sonunda takımdan ayrılacağı açıklandı...

 İsveç'te devlet kurumu medya dairesi, bireylerin internet kullanımına ilişkin raporunu açıkladı. Raporda en dikkat çekici nokta ise çocukların internet kullanma oranının arttığı ,internet kullanma yaşının ise 2 ye kadar düştüğünün belirlenmesi oldu.

Kaçak yollarla İtalya'ya geçmek için libya'dan yola çıktılar. Denizin ortasında kaldılar. İtalyan sahil güvenlik ekipleri yüzlerce kaçak göçmeni denizin ortasında ölmekten son anda kurtardı. Aralarında bebeklerin de bulunduğu kaçak göçmenler Sicilya'da güvenli bir limana taşındı.