SON HABERLER

İspanya’da dün düzenlenen yerel seçimlerde iktidardaki sağ eğilimli Halk Partisi’nin (PP) kazanmasına rağmen sol partilerin yükselişi göze çarptı.

Hollanda'da ilkokul son sınıf öğrencilerinin hangi düzeyde bir ortaokula gidebileceğini belirlemek için yapılan 'CITO' sınavlarında, Türk öğrenciler, önemli başarılara imza attı. Aynı zamanda öğrencinin...
video

Milli futbolcu Nuri Şahin, Turkcell Europe’ın yeni reklam yüzü oldu. Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısına katılan Nuri Şahin, “bu birliktelikte bana da rol verilmesi beni mutlu etti“ dedi.
video

Danimarka Dialog Forum derneğinin 2015 diyalog ödülleri sahiplerini buldu. Ünlü milli müze’de gerçekleşen ödül törenine ana muhalefet Liberal Parti Başkanı ve eski Başbakan Lars Lökke Rasmussen başta olmak üzere çok sayıda seçkin misafir katıldı.
video

Türkiye’de vizyonda olan Öğrenci İşleri filmi Avrupa’da vizyon giriyor. 22 mayıs’ta belçika’da gösterime girecek film, 28 Mayıs’ta Avrupa’nın diğer ülkelerinde de sahne alacak. Küfür ve cinsellik olmadan da film yapılabileceğini gösteren film, zıt karakterlere sahip iki kardeş üzerinden bir Türkiye fotografı çekiyor.
video

13 yıldır AKP’ye destek veren, Avrupalı alevi sivil toplum kuruluşu başkanı Fuat Mansuroğlu ile Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, AKP’nin gelmiş olduğu noktayı sert bir dille eleştirdiler. AKP’nin eski AK Parti olmadığını vurgulayan Mansuroğlu ve Altun, tarihteki, en büyük ayrımcılık ve ehlibeyt düşanlığının yaşandığını, alevilerin çöpçü bile yapılmadığını söyledi.
video

Özgür basını susturma girişimi almanya’da sert tepki gördü. Yeşiller partisi başkanı cem özdemir, “seçimlere 3 hafta kala muhalefetin sesini duyurabileceği, derdini haykırabileceği en önemli medya grubu da hizaya getirilsin ki; tek sesli, tek fikirli, tek liderli Türkiye’ye vaktinden evvel hoş geldin diyelim.” dedi.
video

İngiltere'de fıkraları andıran gıda skandalı. Bir süpermarket zinciri, yanlışlıkla "helal" damgası basılan bazı domuz eti ürünleri satması üzerine ülkedeki müslüman müşterilerinden özür diledi.

Frankfurt!ta başkası adına oy kullandığı tutanakla tespit edilen imam Hasan Tüfek'le ilgili Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı karar verdi. Alınan kararda imamın suç teşkil eden eylemi nedeniyle imam Hasan Tüfek hakkında gerekli hukuki sürecin işletilmesi için konunun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletildiği bildirildi.

Alman Demiryolları'nda çalışan makinistler 9. kez greve gidiyor. Yolcu trenlerinde bu gece 02:00'da başlayacak grevin ne kadar süreciği bilinmiyor.