SON HABERLER

İngiltere kraliçesi ikinci Elizabeth'in, 7 mayıs'ta düzenlenecek genel seçimler öncesinde Başbakan David Cameron'ın talebi üzerine parlamentoyu feshetmesiyle ülkedeki seçim kampanyası bugün itibari ile başlamış oldu.

NSU soruşturması kapsamında 2012 yılında ifade veren ve yeniden ifadesine başvurulacağı 16 Eylül 2013 Stuttgart ‘ta tarihinde yanmış olan arabasına ölü bulunan Florian H.’nin eski kız arkadaşı Karlsruhe yakınlarındaki Kraichtal şehrindeki evinde ölü bulundu.

Hollanda iş pazarında yabancıların şansı çok düşük. Hollanda, İsveç’ten sonra yabancıların işsizlik oranının en yüksek olduğu Avrupa ülkesi.
Mustafa Destici

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ülkenin şartlarını göz önünde bulundurarak seçim işbirliğini sonuna kadar kovalayacaklarını söyledi. Destici, "Elbetteki tabanımızın onaylayacağı, milletimizin onaylayacağı siyasi partilerle işbirliği yapabiliriz. Bunu açık ve net söylüyorum. Bu konuda hiçbir tereddüdüm yok." dedi. 

Dünyayı yasa boğan Fransa'daki uçak kazası hakkındaki soruşturma devam ediyor. Yetkililer hayatını kaybeden 150 kişiden 78'inin dna'sını tespit ettiklerini açıkladı. incelemeler devam ederken yardımcı pilotun 10 yıl önce pilotluk eğitimi aldığı sırada kokpitte çekilmiş bir videosu da ortaya çıktı.

Almanya Parlamentosu, Kosova’ya “güvenli ülke” statüsünü tanımadı. Bu karar, Almanya’da bulunan Kosovalı mültecileri sevindirdi.

A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki beşinci maçında 1-1 berabere kaldığı Hollanda maçının ardından gözünü Lüksemburg ile oynayacağı özel maça çevirdi. 

Fransa'da yerel seçimler sağ partilerin zaferiyle sonuçlandı. Nicolas Sarkozy’nin genel başkanlığını yaptığı Halk Harekti Birliği ile Bağımsız Demokratlar Birliği’nden oluşan sağ ittifak, oyların yüzde 34’ünü aldı.

Almanya'da kamu daireleri temsilcileri ve memurlar arasında zam konusunda yapılan görüşmeler ve eylemler tatlıya bağlandı. Buna göre, yaklaşık 800 bin kamu çalışanının maaşına, bu ve...

Hollandalı aşırı sağcı parti lideri Geert Wilders, Avusturya'nın başkenti Viyana'da protesto edildi. Aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi FPÖ'nün daveti üzerine Viyana'ya gelen Wilders, konuşma yapacağı...