SON HABERLER

video

Almanya'da Ramazan coşkusu Mannheim’da yaşanıyor. Mannheim'ın önemli yerlerinden biri olan Neuer Messplatz'da düzenlenen Orient Ramazan Festivali büyük ilgi görüyor. Türklerin yoğun olarak yaşadığı Mannheim’da kurulan...
video

Fransa'da bir kimya fabrikasına terör saldırı düzenlendi. Lyon yakınlarındaki fabrikaya giren ve bir kişinin kafasını keserek öldüren saldırgan yakalandı. Saldırganın birlikte hareket etmiş olabileceği diğer şüpheliler aranıyor.
video

İspanyol basını Barcelona'nın transfer listesinin ilk sırasında Arda Turan'ın olduğunu iddia etti...
video

Türkiye’den alıştığımız iftar çadırı geleneği, Avrupa’da da yaşatılmaya çalışılıyor. Belçika’da yüzlerce vatandaşar kurulan çeşitli çadırlarda ve sokak iftarlarında orucunu açmanın mutluluğunu yaşıyor. Hollanda’da Rotterdam İşadamları Derneği de girişimcilere yönelik bir iftar programı düzenledi.
video

Almanya’da en fazla müslümanın yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde, meclis, öğretmenlerin başörtülü olarak mesleklerini icra etmelerini sağlayacak uygulamayı hayata geçirdi. Federal Anayasa Mahkemesi'nin Mart ayında iptal ettiği başörtüsü yasağını eyalet hükümetinin çoğunluğu yürürlüğe koymak için mutabık zeminde buluştu.

Türkiye´nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Almanya’nın başkenti Berlin´de Federal Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile Dışişleri Bakanlığı konutunda ikili görüşmelerde bulundu. Buluşma basına kapalı gerçekleşti.

İspanya’da geçtiğimiz ay, iktidardaki merkez sağ Partido Popular Partisi, salt çoğunlukla meclisten yeni güvenlik yasalarını geçirdi. Vatandaş güvenliğini koruma, anti-terörizm ve yeni ceza yasalarını içeren bu yasa paketi Türkiye’deki iç güvenlik paketi ile benzer noktalar taşıyor.

Ramazan ayını idrak ettiğimiz şu günlerde Almanya'da huzuru bozmak isteyenler yine sahneye çıktı. Münih Hacı Bayram Veli Camii binasına sabah saatlerinde kundaklama girişiminde bulunuldu. Saldırıda can kaybı yaşanmazken, cami binasına ait depo kullanılmaz hale geldi.
video

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın 2014 'terör' raporuna göre Suriye ve Irak'a en çok yabancı savaşçı Fransa ve Belçika'dan gidiyor. Raporda son 6 ayda Suriye'ye 16 bin yabancı savaşçının gittiği belirtildi.

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ile bir araya geldi. Almanya'ya 4 günlük ziyaret için gelen Kraliçe ve eşini başkent Berlin'deki Bellevue Sarayı'nın...