SON HABERLER

video

13 yıldır AKP’ye destek veren, Avrupalı alevi sivil toplum kuruluşu başkanı Fuat Mansuroğlu ile Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, AKP’nin gelmiş olduğu noktayı sert bir dille eleştirdiler. AKP’nin eski AK Parti olmadığını vurgulayan Mansuroğlu ve Altun, tarihteki, en büyük ayrımcılık ve ehlibeyt düşanlığının yaşandığını, alevilerin çöpçü bile yapılmadığını söyledi.
video

Özgür basını susturma girişimi almanya’da sert tepki gördü. Yeşiller partisi başkanı cem özdemir, “seçimlere 3 hafta kala muhalefetin sesini duyurabileceği, derdini haykırabileceği en önemli medya grubu da hizaya getirilsin ki; tek sesli, tek fikirli, tek liderli Türkiye’ye vaktinden evvel hoş geldin diyelim.” dedi.
video

İngiltere'de fıkraları andıran gıda skandalı. Bir süpermarket zinciri, yanlışlıkla "helal" damgası basılan bazı domuz eti ürünleri satması üzerine ülkedeki müslüman müşterilerinden özür diledi.

Frankfurt!ta başkası adına oy kullandığı tutanakla tespit edilen imam Hasan Tüfek'le ilgili Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı karar verdi. Alınan kararda imamın suç teşkil eden eylemi nedeniyle imam Hasan Tüfek hakkında gerekli hukuki sürecin işletilmesi için konunun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletildiği bildirildi.

Alman Demiryolları'nda çalışan makinistler 9. kez greve gidiyor. Yolcu trenlerinde bu gece 02:00'da başlayacak grevin ne kadar süreciği bilinmiyor.

Fransa'nın başkenti paris'te 2005 yılından polisten kaçıp sığındıkları elektrik trafosunda yüksek akıma kapılarak hayatlarını kaybeden 15 yaşındaki Bouna Traore, ve 17 yaşındaki Zyed Benna davasında şüpheli polisler beraat etti.

Almanya Federal Adalet Bakanı Heiko Maas, Dış İstihbarat Servisi'nin daha fazla kontrol edilmesi için yasa çalışması yapmak istediğini açıkladı. Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel de Başbakan Angela Merkel’in ABD hükümetinin karşı çıkmasına rağmen, BND'nin Amerikan istihbaratı için kimi dinlediğine dair bilgileri Federal Meclis’e sunması gerektiğini söyledi.
video

Avrupa'nın bir çok ülkesinde seçim heyecanı devam ederken, bazı Avrupa ülkelerinde, sandıklar henüz kurulmadı. 29 Mayıs'tan itibaren, üç gün boyunca oy kullanılacak Hollanda'da, türk sivil toplum kuruluşları temsilcileri, ''Türk vatandaşları, mutlaka oylarını kullanmalı'' çağrısında bulundu.
video

Türkiye'de 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler için, geçtiğimiz 8 Mayıs'ta, tüm Avrupa'da kurulan sandıklarda, seçime katılım oranı, her geçen gün artıyor. Almanya'da oy kullananların sayısı, 138 bini aştı.

Almanya'nın güneyinde dün etkili olan sıcak hava, akşam üzeri yerini fırtınaya bıraktı. Fırtınanın Bavyera ve Baden Württemberg eyaletlerinde gece boyu etkili olduğu bildirildi.